duminică 18 ianuarie 2026

Excepția de la regulă. Firea a intrat cu copiii în clasă, în prima zi de școală

CITEȘTE ȘI:

- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -
- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img

Primarul Gabriela Firea și soțul său, Florentin Pandele, au comis-o din nou. Cei doi s-au pozat cu copiii lor în sălile de clasă, luni, în prima zi de școală, deși legea spune că niciun părinte, FĂRĂ EXCEPȚIE, nu are voie nici măcar în curtea școli, din cauza epidemiei de Covid-19.

 

Firea a declarat pentru G4Media că toți părinții și copiii au acces în școală în grupuri de 5 pentru a prelua manuale și că și-au dat măștile jos 30 de secunde pentru o fotografie.

„Da, toți părinții și copiii mici au acces, doar în grupuri de 5, pentru a prelua manuale. Noi ne-am dus foarte dimineață, pentru că aveam o programare la doctor cu cei mici, nu era încă nimeni sosit în școală. Nu am interacționat cu alți părinți sau elevi. Am purtat măști în interior. Le-am dat jos 30 de secunde pentru o fotografie”, a spus Firea.

Comentează pe FACEBOOK

author avatar
Jurnalist
- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img
- Publicitate -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img

Jurnalist.ro