Unicul exemplar Hipster construit vreodată a fost transportat în centrul Parisului, unde a circulat câțiva metri și apoi a fost parcat, putând fi comparat cu celelalte mașini aflate în apropiere,
Imaginile video realizate de publicația l’Argus arată că Hipster a fost primit foarte bine de trecători, mașina fiind apreciată pentru aspectul său, pentru dimensiunile reduse care vor permite o parcare ușoară chiar și în spații strâmte, pentru detaliile practice regăsite la interior, unde au fost implementate o serie de mici inovații de depozitare sau accesibilitate, scrie Profit.ro
„Îmi place forma, este compactă. Chiar dacă este foarte pătrățoasă, o găsesc feminină”, a spus o femeie, în timp ce un alt trecător a subliniat aspectul „cool și futurist” al mașinii, fiind surprins că a putut intra înăuntru. „Cred că vom vedea multe astfel de mașini la Paris, dimensiunile sale îl fac ușor de manevrat”, remarcă o altă persoană
„Îmi place, cred că este o mașină de oraș excelentă pentru Paris. Este foarte în ton cu vremurile”, mai spune o femeie care s-a oprit pentru a vedea prototipul Dacia.
Au mai fost remarcate culorile originale, mânerele ușilor înlocuite cu curele, interiorul marcat de asemenea de culori speciale. Parizienii au mai spus despre Hipster că este „drăguț”, că „seamănă cu o piesă Lego”, că este „o mașină a viitorului”. De asemenea, cineva a spus că „evocă imaginea lui Duster”.
Comentează pe FACEBOOK













