duminică 20 aprilie 2025

Polițiștii petrec cu contrabandiștii de țigări, la Suceava

CITEȘTE ȘI:

- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -
- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img

Anchetă la Poliţia de Frontieră şi la Inspectoratul Judeţean de Poliţie (IPJ) Suceava, după ce mai mulţi poliţişti au fost filmaţi la o petrecere alături de mai multe persoane cercetate pentru contrabandă cu țigări, potrivit Adevărul.

Printre oamenii legii care au participat la cheful cu manele se numără comisarul – şef Gheorghe Irimescu, comisarul – şef Petrea Pătrăuceanu (ambii de la Poliţia de Frontieră Rădăuţi) şi şeful de post din comuna Iaslovăţ. În plus, a fost filmat la chef şi Petrică Prelipcean, un poliţist rutier.

Printre petrecăreţi s-a aflat şi Lucian Tărîţă, un individ din comuna Vicovu de Jos, acuzat că introduce ilegal în ţară ţigări. La petrecere a fost şi George Tărîţă, zis „Cuşu”, care e trimis în judecată într-un dosar penal în care sunt cercetaţi mai mulţi contrabandişti cunoscuţi.

După apariția imaginilor, un purtător de cuvânt de la Poliția de Frontieră Suceava a  anunțat că se va deschide o anchetă, dar a ținut să precizeze că era “o petrecere privată”.

Comentează pe FACEBOOK
author avatar
Jurnalist
- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img
- Publicitate -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -
- PUBLICITATE -spot_img

Jurnalist.ro