marți 23 iunie 2026

Primăria Sectorului 4 continuă amenajarea spațiilor verzi din București

CITEȘTE ȘI:

- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -
- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img

Primăria Sectorului 4 continuă amenajarea spațiilor verzi din București. Totul Verde S.A. reîmprospătează atât în zonele aflate în proces de regenerare urbană, cât și în marile intersecții, precum cea de la Fântâna Florilor.

Primarul sectorului 4, Daniel Băluță, anunță că  echipele intervin prin completarea cu pământ fertil acolo unde este necesar, plantarea de arbori și însămânțarea de gazon nou, cu scopul de a îmbunătăți aspectul și calitatea zonelor verzi din sector.

„Continuăm lucrările de reîmprospătare a spațiilor verzi nu doar în zonele aflate în proces de regenerare urbană, ci și în marile intersecții, cum este cea de la Fântâna Florilor.
Completăm cu pământ fertil acolo unde este cazul, plantăm copaci și însămânțăm gazon nou, pentru ca întreaga zonă să fie și mai îngrijită decât este acum.”, transmite edilul, pe Facebook.

 

Comentează pe FACEBOOK
- PUBLICITATE -spot_img
- Publicitate -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img
- PUBLICITATE -spot_img

Jurnalist.ro