Regina Elizabeth a II-a a transmis un mesaj naţionalei Angliei, iar mesajul vine cu o zi înainte de finala Campionatului European de fotbal.
Ea aminteşte de trofeul mondial câştigat de englezi în urmă cu 55 de ani şi le urează succes jucătorilor pregătiţi de Gareth Southgate, informează News.ro
Regina Elizabeth a II-a speră ca naţionala de fotbal să câştige trofeul european și a postat un mesaj pe Twitter.
„Domnului Gareth Southgate, În urmă cu 55 de ani am avut şansa să îi înmânez Cupa Mondială lui Bobby Moore şi am văzut ce înseamnnă pentru jucători, conducere şi staf să ajungă într-o finală de turneu internaţional major şi să o câştige. Vreau să vă transmit vouă, tuturor, felicitările mele şi ale familiei mele pentru că sunteţi în finala Campionatului European şi să transmit urări de bine pentru mâine, cu speranţa că istoria va înregistra nu numai succesul vostru, ci şi spiritul, dăruirea şi mândria pe care le-aţi arătat”.
Finala Euro 2020, Anglia – Italia, se va disputa pe 11 iulie, la Londra, pe Wembley. Anglia are şansa să câştige primul trofeu major după 55 de ani. În 1966 Anglia a câştigat Cupa Mondială.
Comentează pe FACEBOOK













