CTP surprinde încă o dată. Gazetarul Cristian Tudor Popescu este gata să voteze Marcel Ciolacu în turul al doilea al prezidențialelor, dacă scenariul Ciolacu vs. Simion se confirmă pentru turul al doilea, așa cum arată sondajele de opinie.
CTP l-ar vota pe Ciolacu în turul 2, dacă il va avea contracandidat pe Simion
„Între Ciolacu și Simion, indiscutabil votez Ciolacu. Nu îmi descriu sentimentele interioare când voi pune ștampila pe Ciolacu. Nu se compară cu cele pentru Iliescu-Vadim Tudor, nu se compară. Corneliu Vadim Tudor era altceva decât Simion sau Șoșoacă, să fim serioși”, a declarat CTP.
Între Lasconi și Ciolacu, CTP alege șeful PSD
De asemenea, jurnalistul va vota cu Ciolacu și dacă șeful PSD ajunge în turul al doilea cu Elena Lasconi, candidata susținută de USR.
CTP crede că e mai important ca Marcel Ciolacu să „controleze partidul”, decât faptul că are „instictele corupției și hoției”.
„Pe Lasconi nu o voi prefera dacă intră în turul 2 cu Ciolacu pentru că, pe lângă nătângiile în serie pe care le debitează zâmbind din greu, nu reușește să se impună în propriul partid: faptul că a fost obligată să o pună pe listă la parlamentare pe „penala” Clotilde Armand e semnificativ. În vreme ce M. Ciolacu, deși cu dificultate, având în vedere instinctele corupției și hoției, sălbatice în PSD, controlează partidul – dovezi: frâna pe care i-a pus-o pe loc greului Băluță în asaltul asupra lui N. Dan și eliminarea rapidă, în urma scandalului Nordis, din funcție și din partid, a veninoasei Vicol, care părea de neclintit”, mai scrie CTP pe Facebook.
CTP – Între Ciucă și Ciolacu, îl aleg pe liderul PNL. Vezi de ce
„Dacă dl Ciucă ajunge în turul 2 cu dl Ciolacu, îl voi vota pe dl Ciucă, în ciuda opiniei despre limitările intelectului d-sale pe care am exprimat-o. Rațiunea: Ciucă are în spate un partid, PNL, de dimensiuni și structură în măsură să contrabalanseze cât de cât PSD. Ceea ce nu este cazul USR-ului, mult diminuat și zgâlțâit al dnei Lasconi.”, notează gazetarul.
CTP spune și când o va vota pe Elena Lasconi
„Există însă o situație în care aș vota-o pe Lasconi: dacă va concura în turul 2 cu G. Simion. De altfel, voi vota pe oricine intră în turul 2 cu șeful AUR.”
Comentează pe FACEBOOK













