Încurcate sunt căile politicii. În comuna Sânandrei din Timiș este în desfășurare o adevărată telenovelă politică.În rolurile principale, Claudiu Coman (PNL), primar în funcție, și Liviu Gherman, candidatul Alianței pentru Sânandrei (UNPR, ALDE, PER). Cei doi împart o istorie… picantă.
Claudiu Coman este susținut financiar pentru a candidat la Primăria din Sânandrei de Liviu Gherman, în anul 2012, scrie stiridetimisoara.ro.
Cei doi sunt familiști convinși, amândoi cu nevastă acasă și câte doi copii. Mai mult, familia Gherman a botezat unul dintre cei doi copii ai familiei Coman.
Ulterior, Coman câștigă alegerile la primărie. Bucurie mare, doar că actualul edil se îndrăgostește de nevasta lui Gherman. Își lasă familia și începe o nouă viață cu aceasta.
De atunci, Liviu Gherman a devenit „vedetă TV”, după ce a participat la un reality show, alături de cea care îi este acum soție și cu care are o fetiță.
Coman a mai câștigat, între timp, un mandat de primar. Anul acesta, însă, îl are contracandidat pe Liviu Gherman, care ar vrea acum să-i sufle funcția.
Pentru că în dragoste și război e permis orice, bătălia va avea de toate, iar spectatorii, adică electoratul, vor putea savura showul, fără să cumpere nici măcar un bilet.
Comentează pe FACEBOOK













