Un măcelar din Piatra Neamț și-a fugărit patroana cu barda. Acesta a amenințat-o că o tranșează.
Scenele de coșmar s-au petrecut într-o piață din Piatra Neamț. Într-un final, bărbatul furios a fost calmat de polițiști.
Măcelarul a rescurs la acest gest pentru că era supărat că nu-și primise salariul. Disperat, a pus mâna pe toporișca din dotare și a amenința-o pe proprietara micii afaceri că o taie. Aceasta a luat-o la fugă, cu angajatul pe urmele ei, relatează Obiectiv SM.
Cei care l-au calmat pe măcelarul recalcitrant și neplătit au fost polițiștii locali, sosiți la fața locului.
„Bărbatul (A.F., în vârstă de 34 de ani), şi-a ameninţat fosta patroană că o va agresa fizic cu un instrument folosit la tăierea oaselor de origine animală şi tranşarea cărnii (bardă), motivat de faptul că nu şi-a primit salariul după o perioadă îndelungată de muncă. Poliţiştii locali l-au depistat pe agresor în zona pieţei“, a comunicat Poliţia Locală.
Măcelarul s-a ales cu dosar penal. Din păcate, încă mai așteaptă după salariu, arată sursa citată.
Comentează pe FACEBOOK